Куди інвестувати гроші: Огляд можливостей
Все більше українців переконуються в тому, що пасивний дохід є сьогоденню необхідністю. Люди вивчають різні варіанти інвестицій, але часто не розуміють, куди вкладати кошти. Інвестори втрачають свій капітал, обираючи не той напрямок або й відмовляючись від будь-яких інвестицій. Ми розкажемо про те, куди краще інвестувати гроші у різних ситуаціях.
Традиційні варіанти
В Україні регулярно з’являються нові варіанти, як інвестувати гроші, але більшість інвесторів обирають дві класичні та перевірені часом інвестиції:
- Банківський депозит: це фінансова угода, згідно з якою людина зобов’язується зберігати певну суму на рахунку у банку протягом вказаного періоду, отримуючи за це відсотки. Існують короткотривалі та довготривалі депозити. Залежно від банку розмір ставки складає від 5 до 18,5%.
- Валютні інвестиції: ви можете інвестувати в іноземну валюту як метод заробітку на коливаннях її курсу. Враховуючи сьогоденні реалії, ризики є чималими, але й імовірність заробітку висока.
Попри появу сучасніших видів інвестицій, попит на перелічені вище варіанти, в що інвестувати гроші, залишається стабільно високим.
Нерухомість
Хороший варіант для тих, хто готовий інвестувати великі суми грошей. Квартира — це актив, на якому завжди можна заробляти. Якщо у вас є де жити і ви маєте зайві квадратні метри, інвестиції у нерухомість створюють ряд переваг:
- здавати житло в оренду аби забезпечити стабільний прибуток;
- вкласти гроші у новобудову на початковій стадії й продати квартиру дорожче після введенням новобудови в експлуатацію;
- купити старе житло, зробити ремонт й продати, аби заробити на різниці у вартості.
Втім, володіння нерухомістю створює певні ризики, пов’язані із затопленнями, пожежами та іншими форс-мажорами, що можуть залежати не лише від вас, але й від ваших сусідів.
Сучасні інвестиції
Сучасні методи інвестицій часто називають агресивними через свою ризикованість, але кількість таких інвесторів постійно зростає. З’являються нові цифрові активи, масштабні криптобіржі та перспективні стартапи, при цьому мало хто добре розбирається, як це працює та куди вкладати капітал. Важливо бути у курсі правового статусу проєктів та регулювальних нормативів. Як інвестувати в Україні тим, хто віддає перевагу передовим технологіям?
Криптовалюти
Інвестиції у криптовалюту — це вкладення капіталу у цифрові активи на базі технології блокчейн. Криптовалюта — це віртуальний аналог стандартних грошей, що виступають як засіб обміну та зберігання вартості грошей в електронному форматі.
Необхідно відповідально підходити до вибору крипто-монет та безпечної платформи для торгівлі. Аби забезпечити майбутнє зростання, необхідно проаналізувати ринок та оцінити його потенціал.
Стартапи
Ви також можете інвестувати гроші у бізнес — свій або чужий. Перший варіант підходить для людей, які мають підприємницькі таланти та цікаві ідеї. Переваги інвестицій у власний бізнес полягають в тому, що ви цілком контролюєте ситуацію та приймаєте рішення щодо його розвитку. Це захопливий досвід та гарний шанс створити впізнаваний бренд. Ви можете вивчити ідеї для домашнього бізнесу та обрати цікавий для себе варіант.
Якщо у вас нема перспективних ідей та вмінь для їхньої реалізації, можна вкластись у бізнес більш досвідчених людей. Це не вимагає додаткових зусиль та дозволяє диверсифікувати капітал, інвестуючи у кілька проєктів.
Альтернативні інвестиції
Альтернативні інвестиції в Україні — це нестандартні типи інвестування, які виходять за рамки стандартних активів, цінних паперів та депозитів: предмети мистецтва або колекціонування, ювелірні прикраси, виробництво кіно та серіалів, елітний алкоголь тощо. Вони характеризуються мінімальною кореляцією зі стандартними видами вкладень і гарантують диверсифікацію інвестиційного портфеля. Такі активи мають свої особливості, у тому числі обмежений доступ до ринку, наявність спеціальних знань та потенціал для значних прибутків і ризиків.
Мистецтво та антикваріат
Це консервативна інвестиція на тривалий період для людей, які мають на це стартовий капітал вище середнього. Ви маєте змогу купувати картини, антикварні меблі, книги, ікони, декоративні елементи, колекційні вина і т.д., яким понад 50 років.
Такий тип заощаджень специфічний, тому що інвестору потрібно розбиратися у цінності активу і знати, у кого купувати й де продавати ці речі. Не варто чекати швидкого збагачення, але за 10-30 років вартість антикваріату зросте.
Дорогоцінні метали
Інвестування у дорогоцінні метали є одним зі надійніших способів для збереження та примноження грошей. Золото, срібло, платина та паладій вже не одне століття відомі своєю стійкістю до інфляції та мають значний попит на світовому ринку.
Все ж золото, як і долар, є розповсюдженим активом, куди люди готові вкладати кошти у часи нестабільності. На тлі розмов щодо нової світової рецесії попит і ціни на дорогоцінні метали сильно зростають.
Ризики інвестування
Інвестиційні ризики — це потенційна загроза втрати вкладеного в інвестиції капіталу. Такі ризики можуть набувати різних форм:
- Фінансові: пов’язані з нестабільністю валютного курсу, зміною відсоткових ставок та інфляції.
- Ринкові: волатильність ринку, зміна вартості активів.
- Операційні: проблеми в управлінні активами чи роботі фінансових інструментів (некоректні підрахунки, технічні збої тощо).
Ризики не завжди можна усунути, але розуміння їхньої природи та створення стратегії управління ними дозволяє інвесторам приймати більш зважені рішення. Різноманітні техніки тайм менеджменту дозволять вам більш ефективно працювати з інвестиціями на тлі своєї основної роботи або бізнесу.
Створення інвестиційного портфеля
Інвестиційний портфель — це комбінація фінансових та нефінансових активів, якими ви управляєте для досягнення мети. Під фінансовими активами ми розуміємо гроші, криптовалюту, золото, цінні папери, а під нефінансовими — нерухомість, предмети мистецтва й т.д.
Якщо людина має депозит у банку й квартиру, вартість якої з часом зростає — це вже можна назвати інвестиційним портфелем. Головна ідея його створення полягає не у тому, аби випадковим чином збирати активи, а щоб дотримуватись балансу ризиків та прибутків.
Інвестиції — ризикова від самого початку ідея. Вони для тих, хто не боїться помилок. У майбутньому ринок переживе ще багато змін, які варто брати до уваги, якщо ви хочете знати, куди інвестувати в Україні.