Як заробляти в Інстаграмі: Ефективні стратегії
Останнім часом Instagram перетворився з простого додатка для обміну фотографіями на потужний маркетинговий інструмент. Його використовують інфлюенсери та різні фірми аби зацікавити свою цільову аудиторію. Є навіть робота в Інстаграмі для підлітків.
Заробіток в Інстаграмі може видатись складним завданням, якщо у вашого акаунта нема хоча б 10 тис. підписників. Чи відомо вам, що кількість активних користувачів соціальної мережі досягає мільярдів людей? Всі вони – ваші потенційні читачі або навіть покупці. Нижче ми розглянемо, як заробляють блогери в Instagram, та які можливості або складнощі чекають на вас на цьому шляху.
Вибір ніші і аудиторії
Вибір ніші — відправна точка успішного бізнесу в Інстаграмі. Важливо обирати сегмент, який вас дійсно цікавить. Тоді створення контенту не буде нагадувати монотонну роботу. Пізніше визначте, що вирізняє вас на тлі конкурентів.
Використовуйте функцію пошуку у соцмережі та вивчайте хештеги, пов’язані з вашою діяльністю. Шукайте профілі з великою кількістю підписників та високим рівнем залученості.
Вивчайте тренди та популярні теми в обраному сегменті. Використовуйте Google Trends щодо тенденцій в Інстаграмі, аби дізнатись, чи зростає зацікавленість у темі.
Способи монетизації
Коли вкладаєш багато часу, коштів та енергії у розвиток акаунта в Інстаграмі, хочеться, аби це спрацювало. Пряма монетизація у соціальній мережі недоступна, тобто, вона не вбудовує рекламу безпосередньо у ваш контент і не ділиться частиною прибутку від рекламодавців, як це відбувається за використання Youtube.
Зрештою, існують інші варіанти, як заробити в Інстаграмі. Нижче ми розглянемо основні методи отримання прибутку у популярній соціальні мережі. Рівень доходу залежить від кількості підписників і охоплення аудиторії.
Реклама і співпраці
Один з найпопулярніших варіантів монетизації – продаж реклами, коли рекламодавець платить вам за згадку бренду або розповідь про певний товар. Є кілька варіантів таких інтеграцій:
- Нативна реклама — коли ви не рекламуєте безпосередньо продукцію, а розповідаєте щодо різних методів її використання.
- Згадування профілю — коли в описі фото чи історії відмічають профіль рекламодавця, аби люди могли перейти туди, підписатись чи оформити замовлення.
- Активне посилання – його можна викласти в історії, якщо у вас понад 10000 підписників. Ви можете посилатись на офіційний сайт або чатбот.
Ви можете самостійно обрати формат взаємодії. Пам’ятайте, що нативна реклама більше підходить блогерам-мільйонникам, аніж початківцям. Важливо знати не тільки як заробити, але й як інвестувати гроші для примноження своїх статків.
Продаж товарів і послуг
Аби успішно вести акаунт в Інстаграмі, власнику бізнесу не обов’язково мати розкручений бренд. Навпаки, ця соціальна мережа допомагає просувати локальний бізнес: ресторани, тренажерні зали, салони краси, приватні клініки й т.д. Що потрібно робити?
- Залучіть локальних підписників. Для цього необхідно прив’язати до акаунту геолокацію.
- Вкажіть місто, район, вулицю.
- Додавайте локальні хештеги, наприклад #ресторанкиїв.
Важливо знати, як заробляти на Інстаграмі та збільшувати обізнаність щодо товарів, які ви продаєте.
Афілійований маркетинг
Участь у будь-якій партнерській програмі вимагає від вас зв’язку з бізнесом, який продає певні товари чи послуги. Афілійований маркетинг передбачає, що ви отримуєте кошти за просування чужої продукції. При цьому ви маєте бути певними, що рекламовані вами товари відповідають вашим цінностям. Якщо ваші підписники купують щось у бренду через вас за певним посиланням або кодом знижки, ви отримуєте дохід.
Наприклад, майстриня манікюру може стати партнером компанії-виробника лаків для нігтів. Коли підписники використовують її код знижки для придбання товару, власниця профілю в Інстаграмі отримує гроші.
Залучення аудиторії
Ще один варіант, як монетизувати Інстаграм — залучення аудиторії на майданчики, де можна отримати плату за контент. Наприклад, на Ютуб автор відео з 10000 підписниками може взяти участь в партнерській програмі.
Якщо залучити частину аудиторії на іншу платформу, можна буде монетизувати її двічі: як в Інстаграмі, так і на Ютубі. Читайте також про заробіток в Телеграмі Україна, аби успішно працювати на різних платформах.
Аби користувачі соцмережі переходили на інші сайти, достатньо розмістити посилання у шапці профілю. Не забувайте час від часу нагадувати у постах і сторіс, що ділитесь контентом не тільки в Інстаграмі.
Аналіз та оптимізація
Якою б хорошою не була ваша стратегія, без аналізу її неможливо об’єктивно оцінити та покращити. Параметри, які необхідно контролювати, залежать від цілей просування та етапів «воронки».
Усвідомити, наскільки ефективно працює залучення користувачів, можна через вартість підписки, кліків та конверсії. Якість контенту оцінюють за кількістю вподобайок, репостів та охоплення. На стадії продажів показовими вважаються ліди, заявки, вартість конверсії та угоди.
Існують спеціальні сервіси, які оцінюють, скільки реакцій отримує публікація, та аналізують аудиторію для зміни стратегії продажів у необхідному напрямку.
Перешкоди на шляху
Хоча монетизація в Інстаграмі є відносно простою, існує ряд складнощів, з якими ви можете зіштовхнутись.
- Необхідність виділятись на тлі конкурентів. Через велику кількість користувачів Інстаграм переповнений контентом. Вам може бути складно виділитись у такому конкурентному середовищі та привернути до себе увагу.
- Регулярна зміна алгоритмів. Механізми Instagram постійно змінюються, тому вам може бути складно йти у ногу з останнім тенденціями та передовими практиками маркетингу на платформі.
Отже, стрімкий розвиток Інстаграму вивів цю соціальну мережу на перші місця за рівнем популярності та кількістю підписників. Аудиторія, що складає мільярди активних користувачів, безумовно, приваблює бізнесменів різних рівнів. Питання тільки у тому, як монетизувати свій профіль в Інстаграмі. Ми сподіваємось, що ви ретельно прочитали цю статтю та обрали для себе найефективніші методи.