Дропшипінг: Шлях до успішного бізнесу
Для того, щоб запустити власний інтернет-магазин, необхідні значні трудові, інтелектуальні та фінансові ресурси. Потрібно знайти постачальників, закупити товар, придбати обладнання для складу, належним чином організувати систему обробки та доставки замовлень. Все це вимагає значних інвестицій, які не завжди є на старті. Але є ще один спосіб почати продавати товари в інтернеті, для якого потрібно набагато менше грошей — це дропшипінг. Спробуємо розібратися у тому, що таке дропшипінг, як він працює і чи можна на ньому реально заробити.
Що таке дропшипінг і чому він привабливий
Дропшипінг це схема продажів, коли продавець реалізує товари покупцю безпосередньо зі складу постачальника. Від класичного ритейлу ця модель торгівлі відрізняється тим, що дропшиппер не купує партію товару і не займається її зберіганням. Він створює інтернет-платформу, розміщує на ній картки товарів, займається залученням клієнтів та продажами. Його мета — знайти клієнта та передати замовлення постачальнику, а той уже сам запакує та відправить йому замовлення.
У моделі бере участь три особи:
- Дропшиппер — продавець у ролі посередника між постачальником та покупцем. Він заробляє на комісії з кожного проданого товару.
- Дропшипінг постачальники — виробники, імпортери або гуртовики, які зберігають товар на своєму складі та відправляють його за адресою покупця. З клієнтом вони не взаємодіють.
- Покупець або кінцевий споживач, який замовляє товар у дропшиппера.
Тепер ви знаєте, як працює дропшипінг, та в чому його ключові відмінності від звичного всім ритейлу. Читайте більше про малий бізнес ідеї, вдосконалюйте свої знання та досягайте успіхів.
Переваги та недоліки дропшипінгу
Перш ніж займатися дропшипінгом, потрібно оцінити ризики та можливості цього виду діяльності. Дропшипінг має такі очевидні плюси:
- Мінімум ризиків. Дропшиппер не вкладає свої гроші у товар, не займається налагодженням системи логістики. Він може не турбуватися про терміни придатності, про температуру на склад, бо за товар відповідає постачальник.
- Можна почати заробляти за мінімальних інвестицій. У витрати входить лише просування майданчика та сплата податків. Оренду складу, доставку та роботу співробітників оплачувати не потрібно.
- Співпраця не обмежується одним постачальником. Можна домовлятися з різними продавцями та масштабувати свою діяльність.
- Можна швидко протестувати нішу. Для цього дропшиперу не потрібно закуповувати партію і чекати на доставку: потрібно лише знайти постачальника і додати його товар на свій сайт.
- Нема потреби фізично взаємодіяти з товаром. Всі процеси можна організувати дистанційно.
Мінуси дропшипінгу:
- Відсутність контролю. Постачальник може затягнути з відправкою, погано упакувати товар, з часом почати економити на якості.
- Після замовлення може виявитися, що товар закінчився у постачальника або термін доставки збільшився. Тому важливо налаштувати систему, в якій ви завжди знатимете, що і в якій кількості є на складі партнера.
- Продавцеві доведеться відповідати перед споживачем за помилки постачальника.
- Знайти для співпраці надійного постачальника може бути непросто.
Всі ці важливі нюанси обов’язково потрібно враховувати перед початком роботи. Тому що у процесі співпраці вже буде важче відмовитися від контрактів.
Перші кроки в дропшипінгу
Якщо ви вже дослідили цей вид діяльності, але не знаєте про “дропшипінг з чого почати”, ось вам короткий алгоритм дій, які допоможуть запустити бізнес і продати перший товар. Для цього необхідно:
- Визначитися з регіоном продажів. Дропшиппер може продавати товари в одній країні або по всьому світу.
- Обрати стратегію продажів. Є дві основні стратегії: продавати товари зі стабільним попитом або з високим, але тимчасовим. Можна поєднувати стратегії продажу та відкрити магазин з різними товарами.
- Вибрати нішу і товар. Вибирайте нішу, в якій ви розумієтеся. Найкращі товари для дропшипінгу — це ті, які демонструють стабільно високий попит серед цільової аудиторії.
- Зареєструвати бізнес. За законом без реєстрації бізнесу не можна займатися підприємницькою діяльністю. Крім того, у форматі дропшипінгу працювати без ФОП чи ТОВ навряд вдасться.
- Знайти постачальника. Дропшиппери шукають постачальників для прямих поставок на AliExpress, у соцмережах, в інтернеті або пишуть виробнику напряму.
- Укласти договір з постачальником. Надійні постачальники працюють виключно на договірній основі.
- Створити платформу для продажів. Це може бути повноцінний сайт з інтернет-магазином або просто сторінка у соцмережі.
За аналогічним принципом працює дропшипінг Україна. Якщо ви не хочете самостійно це все створювати, тоді вас може зацікавити продаж готового бізнесу. У такому разі ви отримаєте стабільно активний майданчик з базою клієнтів та надійними постачальниками.
Створення інтернет-магазину
Сайт інтернет-магазину можна замовити у розробників або створити його самостійно за допомогою спеціального конструктора. Для дропшипінгу підійде не лише інтернет-майданчик або магазин на маркетплейсі, а й обліковий запис у соцмережах або месенджерах. Це ідеальний варіант для тих, хто хоче навчитися, як заробляти на Телеграмі.
Для клієнтів важливо, щоб на сайті або у соцмережах був зрозумілий опис товарів та зручні способи оплати.
Маркетинг для залучення клієнтів
Щоб отримати перевагу перед конкурентами, недостатньо продавати товари за вигідною ціною — треба довести покупцеві, що саме ваш товар буде йому корисним. Додайте в опис товару всі характеристики, переваги та способи використання, швидко відповідайте на запитання покупців. Якщо у клієнта залишаться хороші враження про магазин, він з більшою ймовірністю повернеться до вас.
Залучати клієнтів на сайт інтернет-магазину можна за допомогою таргетованої реклами у соціальних мережах та контекстної реклами у пошукових системах. Також можна скористатися послугами контент-оптимізаторів, які допоможуть підвищити конверсію сайту.
Найпростіший спосіб отримати перших клієнтів — продавати трендові товари дропшипінг. Мова йде про ексклюзиви, на які є високий попит.
Управління та оптимізація
Для того, щоб оптимізувати свій бізнес, потрібно постійно покращувати інтернет-магазин, тестувати нові методи просування та реклами, пропонувати клієнтам різні товари.
Важливо слідкувати не лише за наповненням каталогу, а за аналітикою сайту. Відстежувати заявки, продажі та кошики клієнтів можна за допомогою спеціальних програмних інструментів. Таким чином ви отримаєте уявлення про ефективність маркетингу.
У чому успіху в дропшипінгу
В широкому сенсі дропшипінг — це крута можливість почати торгувати в інтернеті без стартового капіталу. Цю модель часто використовують підприємці-початківці, у яких немає можливості займатися зберіганням, відвантаженням та доставкою товару. Щоб почати отримувати прибуток, вам не потрібно відкривати виробництво та наймати штат співробітників. Ви працюватимете з уже готовою продукцією. А ще дропшипінг можна запустити практично з будь-якої точки світу, де є Інтернет. Головне — бути завжди на зв’язку з постачальниками та клієнтами.