малий бізнес
Бізнес в Україні

Який малий бізнес найприбутковіший в Україні

В Україні існує величезна кількість ідей для відкриття прибуткового малого бізнесу. Визначити однозначно найприбутковіший напрямок складно, адже все залежить від того з чого почати свій бізнес, його стартового капіталу, досвіду підприємця, попиту на продукт чи послугу та багатьох інших факторів. Варто детальніше розглянути найперспективніші варіанти малого бізнесу у 2024 році.

Інтернет-бізнес

Розглядаючи питання, який малий бізнес найприбутковіший, варто згадати стрімкий розвиток цифрових технологій зробив бізнес в інтернеті одним з найприбутковіших напрямків підприємницької діяльності. Перевагами є невеликі стартові інвестиції, відсутність витрат на оренду приміщень, необмежений ринок збуту. До найприбутковіших видів інтернет-бізнесу відносяться:

  • Електронна комерція (інтернет-магазини);
  • Розкрутка власного каналу в соціальних мережах і заробіток на рекламі;
  • Копірайтинг, створення та наповнення сайтів контентом;
  • Трейдинг на Форекс — торгівля на валютному ринку;
  • Соціальний трейдинг — копіювання угод успішних трейдерів;
  • Інвестування в криптовалюти й NFT.

Особливої популярності серед новачків у 2024 році набув соціальний трейдинг. Даний вид заробітку не вимагає глибоких знань ринку і дозволяє копіювати угоди професіоналів в автоматичному режимі, отримуючи гідний пасивний дохід при мінімальних стартових інвестиціях в 4—12 тисяч гривень.

IT-аутсорсинг

Україна традиційно сильна в ІТ-сфері, тому постачання ІТ-послуг і аутсорсинг є дуже прибутковим бізнесом. Місцеві фахівці широко залучаються іноземними компаніями для розробки програмного забезпечення, мобільних додатків, вебсайт, а також для виконання робіт з тестування, адміністрування, технічної підтримки.

Як показала практика, компаніям з інших країн значно простіше й дешевше вкласти гроші, отримавши дуже ефективне виконання роботи з високим рівнем якості, аніж шукати таких спеціалістів на місцевому ринку праці. Попит на ІТ-спеціалістів перевищує пропозицію, тому цей бізнес залишатиметься прибутковим в найближчі роки.

Продаж товарів хенд-мейд

Виробництво унікальних, авторських виробів хенд-мейд є чудовим варіантом для відкриття малого бізнесу. Порівняно з фабричними виробами, хенд-мейд більш цінується споживачами за автентичність і ексклюзивність. До найбільш прибуткових виробів відносяться ювелірні вироби ручної роботи, сувенірна продукція, в’язані речі, вироби з дерева, керамічні вироби, авторські іграшки, вироби з полімерної глини тощо. Перевагами бізнесу є мінімальні вимоги до стартового капіталу — достатньо до 4000 гривень на матеріали. Також, варто відзначити свободу творчості, відсутність географічних бар’єрів під час збуту продукції через інтернет.

Манікюрна студія

Сфера краси завжди дуже прибутковий малий бізнес в Україні. Попит на послуги манікюру та педикюру стабільно зростає серед жінок усіх вікових категорій. При якісному обслуговуванні клієнтки стають постійними й з них можна сформувати стабільну клієнтську базу. Для відкриття манікюрної студії необхідно орендувати приміщення під салон, обладнати робочі місця та закупити все необхідне — стіл, лампа, інструменти, обладнання. Вкладення на старті складають орієнтовно 40-75 тисяч гривень. Додатковими витратами будуть оренда приміщення і заробітна плата майстрам.

Клінінгова компанія

Послуги професійного прибирання мають попит як у приватних осіб, так і в комерційних організаціях. Ідея цього малого бізнесу відрізняється відносно невеликими вкладеннями на старті. Потрібні вкладення:

  • Формений одяг для персоналу;
  • Професійне обладнання — пилотяг, оприскувачі;
  • Транспорт для доставки персоналу;
  • Клінінгові засоби.

Найбільша стаття витрат — заробітна плата персоналу. Щоб збільшити прибутковість, можна розширити асортимент, надаючи додаткові послуги: миття вікон, хімчистка килимів, прибирання після ремонту та інші.

Власний бренд одягу

При успішній реалізації ідея міні виробництва може принести величезні прибутки. Проте на старті потрібні значні інвестиції — на закупівлю обладнання, відкриття майстерні, створення сайту і маркетингу. Альтернативою є співпраця з іноземними виробниками, оскільки це свого роду можливість продати готовий бізнес, але тут з’являються додаткові статті витрат: доставляння, розмитнення, посередницькі послуги.

З позитивних моментів — висока рентабельність готової продукції, широкий асортимент виробів, можливість оптового продажу та розширення фірмових точок подальшого збуту.

Електрозарядні станції

З масовим переходом автовиробників на електрокари постійно зростає попит на електрозарядні станції як в містах, так і при готелях, торгових центрах, автосалонах тощо. Цей маленький бізнес має хороші перспективи через дефіцит заправок та швидке збільшення кількості електрокарів на дорогах. Витрати включають закупівлю зарядних станцій — ціни стартують від 40 тисяч гривень, витрати на підключення до електромережі, оренду/придбання земельної ділянки, маркетинг.

Тепличний бізнес

Не залежно від сезону тепличний бізнес дозволяє вирощувати різноманітні овочі та зелень цілий рік. Широкий асортимент — помідори, огірки, перець, баклажани, зелена цибуля, петрушка, кріп тощо. Попит на свіжу, екологічно чисту продукцію стабільно високий серед населення. Основні витрати включають будівництво або придбання готової теплиці, обладнання для обігріву, освітлення, автополиву, добрива, насіння, ґрунтосуміш. Прибутковість ідеї міні бізнесу залежить від площі теплиці, асортименту та налагодженого збуту продукції.

Вирощування мікрозелені

Мікрозелень — це паростки рослин на ранніх стадіях росту, які збагачені вітамінами, мінералами, амінокислотами й мають попит у виробників здорової їжі. Для вирощування не потрібні великі площі — достатньо кімнати площею 10-20 кв.м. Мікрозелень виростає швидко — за 7—14 днів і її вирощування забезпечує практично безперервний дохід. Основні витрати — обладнання для вирощування (світлодіодне освітлення, системи вентиляції та зволоження), ґрунтосуміші, добрива та насіння різних культур.

Розведення породистих тварин

На розведенні цуценят і кошенят елітних порід можна добре заробляти. Попит на чистокровних домашніх улюбленців стабільно високий. Основні витрати — придбання висококласної породистої тварини для розведення, вартість якої може сягати кількох тисяч доларів. Додаткові витрати — будівництво/оренда приміщення для розплідника, корми, витрати на ветеринарні послуги, розкрутку і рекламу. Перевагами міні бізнесу є високий попит, престижність породистих тварин. З недоліків — значні стартові інвестиції та ризики пов’язані зі здоров’ям тварин.

Не має значення яку ідею для малого бізнесу ви оберете, але важливо доцільно використати свій час й ще до запуску проєкт дізнатися про потенційні ризики. Це дозволить значно заощадити час та гроші на побудові успішної справи, яка зможе існувати довгі роки.